16 listopada 2017 19:41 | Aktualności

Święto Niepodległości

Uroczystość związana z 11- tym listopada należy do jednych z ważniejszych świąt narodowych, dlatego też nasi uczniowie obchodzili ten dzień z należytym szacunkiem i dbałością o tradycję naszego kraju. Tego dnia najstarsze klasy przedstawiły lekcję historii młodszym dzieciom, opowiadając o smutnych losach Polaków dążących do wolności. Podczas obchodów nie zabrakło recytacji oraz utworów  patriotycznych. Myślą przewodnią i jednocześnie podsumowaniem przedstawienia była refleksja związana z istotą wolności i szczęścia, jakie dziś mamy, by móc się nią cieszyć. Przesłanie to wyrażone zostało w postaci krótkiej prezentacji, w której główną rolę odgrywali nasi uczniowie. Dopełnienie uroczystości odbyło się w sobotę 11 listopada na Placu Wolności w Nowogardzie. Podczas oficjalnych obchodów Święta Niepodległości nasi reprezentanci szkoły złożyli kwiaty pod pomnikiem Kombatantów RP.