05 października 2017 13:08 | Aktualności

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych, święto ogłoszone w 2001r przez Radę Europy. Celem tej inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych.

W tym roku postanowiliśmy w naszej szkole w sposób szczególny obchodzić ten dzień. Z tej okazji uczniowie klasy VII przygotowali program artystyczno-muzyczny pt.,, WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH’’. Uczniowie obejrzeli kilka scenek, które pokazały, jak trudno jest podróżować po świecie nie znając języków obcych. Przygotowany program artystyczny podkreślał ważność nauki  języków obcych, zachęcał uczniów do wytrwałej i systematycznej nauki, bo bez znajomości języków obcych może być naprawdę trudno. Na zajęciach edukacyjnych uczniowie klas I-VI wykonywali plakaty ,,Jak powiedzieć dzień dobry, proszę, dziękuję i przepraszam w różnych językach? I dlaczego warto uczyć się języków obcych.

Na zakończenie naszego przedstawienia uczennica klasy VII Michalina Krzywańska zaśpiewała piosenkę pt. Hello to all the children of the world’’.

Wniosek naszego spotkania był tylko jeden ,,Warto uczyć się języków obcych’’, bo nie wiadomo, kiedy i w jakich okolicznościach ta umiejętność się przyda, o tym wie każdy uczeń naszej szkoły.

Beata Macioszek

nauczyciel języka angielskiego