20 czerwca 2017 18:35 | Aktualności

WYCIECZKA TRÓJMIASTO – MALBORK – HEL

W dniach od 11 do 14 czerwca, uczniowie naszej szkoły, głównie klas starszych, byli na wycieczce szkolnej do Trójmiasta. Nasza szkoła połączyła się ze Szkołą Podstawową z Błotna. Program wycieczki był bardzo bogaty, pierwszego dnia byliśmy na wystawie w Centrum Hewelianum (nowoczesne centrum nauki), następnie przyjechaliśmy na Westerplatte. Kolejne dni rozpoczynały się zawsze śniadaniem ok.godz. 8.00 i ruszaliśmy w dalszą podróż. Odwiedziliśmy Półwysep Helski (fokarium w Helu), latarnię morską na Rozewiu, Gwiazdę Północy (najdalej wysunięty punkt na północ Polski). Zwiedzaliśmy gdańską starówkę z przewodnikiem, byliśmy w Żurawiu (największy dźwig Europy), w Sopocie na molo oraz zwiedzaliśmy Stadion Energa w Gdańsku. W ostatni dzień naszej wycieczki wybraliśmy się do Malborka na zwiedzanie zamku krzyżackiego, największego na świecie zamku pod względem powierzchni.

Nie brakło, także i wieczornych atrakcji po powrocie do ośrodka, byliśmy na występie grupy kaszubskiej, której celem było zapoznanie nas z kulturą Kaszubską, była również i dyskoteka. Przez cały czas naszego pobytu towarzyszył nam pilot wycieczki Pan Michał.

Opiekunami były: Pani Małgorzata Siewior i Pani Bogumiła Pawelec.

Wspaniałe 4 dni, które na bardzo długo zostaną w naszej pamięci, a myśli przyciągać będą tylko miłe wspomnienia.