09 czerwca 2017 14:34 | Aktualności

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka rozpoczęliśmy od konkursu czytelniczego „Mistrz pięknego czytania”. W konkursie wzięło udział 10 uczniów z klas I – III. Uczestnicy  najpierw przeczytali wybrany przez siebie wiersz, a następnie losowali numer wiersza przygotowanego przez organizatorów. Komisja w składzie: Angelina Gurazdowska, Małgorzata Siewior i Beata Macioszek oceniała dykcję, intonację i twórczą interpretację tekstu, a także  umiejętność czytania nieznanego tekstu.

Tytuł „Mistrza pięknego czytania”  I miejsce zajął Tomasz Błaszczyk z kl. III

II miejsce zajęli Paulina Piszczek z kl. II oraz Marcel Płusa z kl. III

III miejsce zajął Eryk Błaszczyk z kl. I

Ciąg dalszy Dnia Dziecka obchodziliśmy tradycyjnie - na sportowo. Odbywały  się różne  konkurencje sportowe, m.in. rzut do kosza, skok w dal, slalom rowerowy, rzut do celu itp. Pomiędzy konkurencjami uczniowie mogli skorzystać z oferty malowania twarzy i „przeobrazić się” w ulubioną postać lub zwierzątko. Po wyłonieniu zwycięzców w poszczególnych konkurencjach sportowych, wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły uczestniczyli w aerobiku, poprowadzonym przez Panią Małgorzatę Siewior. Wysiłek fizyczny sprawił, że  dzieci  miło spędziły  czas przy ognisku, piekąc kiełbaski.

Następnie odbyły się rozgrywki klas IV - VI w piłce nożnej „Klasa na klasę”.  Dzięki oryginalnym strojom podarowanym przez klub Pomorzanin Nowogard, drużyny prezentowały się jak prawdziwe zespoły piłkarskie. Po długich rozgrywkach i dwóch seriach karnych,  udało się wyłonić zwycięzców.

I miejsce zajęła klasa IV

II miejsce zajęła klasa VI

III miejsce zajęła klasa V

Gratulujemy tym uczniom, którzy tego dnia opuścili mury szkoły z dyplomem oraz nagrodą. Wszystkie dzieci na pożegnanie otrzymały upominek.

Podziękowania należą się  Pani Angelinie Gurazdowskiej oraz Pani Małgorzacie Siewior za pomoc w uatrakcyjnieniu tego wspaniałego święta.

Dziękujemy również  klubowi Pomorzanin Nowogard za prezenty w postaci  koszulek piłkarskich.